Blog

Zajímáte se o ekologii? V tom případě jste na našem blogu správně...

Recyklace, šetření světlem nebo cestování na kole jsou jen některé z mnoha návyků, které můžeme v každodenním životě udělat, abychom zachránili naši planetu. Zde jsou ty hlavní, které mohou pomoci k ochraně životního prostředí. Každá jednoduchá každodenní činnost může udělat velký rozdíl.

Svět se snaží zpomalit tempo změny klimatu, chránit divokou zvěř a podporovat miliardy lidí. Stromy nevyhnutelně drží hlavní část odpovědi na otázky jak toho dosáhnout. Hromadné ničení stromů - odlesňování - přesto pokračuje. Lidé ve velkém obětují dlouhodobé výhody stojících stromů pro krátkodobý zisk.

Mikroplasty, jak název napovídá, jsou malé plastové částice. Oficiálně jsou definovány jako plasty menší než pět milimetrů (0,2 palce) v průměru - menší průměr než standardní perla použitá v klenotnictví. Existují dvě kategorie mikroplastů: primární a sekundární.

Výhody svíček ze sójového vosku přesvědčily mnoho výrobců svíček, aby pro své výtvory používali pouze sójový vosk, a nadšenci svíček si vybrali sóju před svíčkami vyrobenými z jiných druhů vosku. Sója může být úžasným prostředkem pro použití na svíčky, ale stejně jako u všech produktů je důležité číst štítky a přesně vědět, co dostanete.

Již několik let se mladí nadšenci z České republiky snaží navrhovat stylové produkty pro pohodlnější, ale zároveň udržitelnější, životní styl. Zaměřují se na prodej barevných nerezových lahví. Aktuálně však začali s výrobou vlastních sójových vonných svíček v recyklovaných vinných sklenicích a jejich plány tím rozhodně nekončí. Rozhovor s majitelem...

Láhve na vodu z nerezové oceli jsou v posledních letech stále populárnější a z málo známého produktu se staly moderní a oblíbenou součástí kabelek, batohů či kufříků.

Proč je ten správný čas na změnu a kolik času nám zbývá než budou věci nenávrátně ztracené? Za jak dlouho se začne planeta měnit? A nezačalo to už?