Důvody, proč mít doma nerezovou láhev

13.03.2021

Láhve na vodu z nerezové oceli jsou v posledních letech stále populárnější a z málo známého produktu se staly moderní a oblíbenou součástí kabelek, batohů či kufříků.

Důvody jsou různorodé, ale jedna věc je jistá: spotřebitelé začínají očekávat od svých lahví více.

Lidé jsou často zmateni ohledně nejlepší možnosti láhve pro opětovné použití, nebo prostě nerozumí výhodám přechodu od klasických plastových lahví na jedno použití.

Abychom vám pomohli při rozhodování, vytvořili jsme dlouhý seznam výhod lahví na vodu z nerezové oceli.

Jaké jsou výhody láhve na vodu z nerezové oceli?

Jsou lepší pro životní prostředí

Například v USA se každou sekundu spotřebuje 1 500 plastových lahví na vodu. To vede ke značnému množství odpadu, zvláště když vezmete v úvahu, že 80% plastových lahví není nikdy recyklováno. To vede k tomu, že každý rok skončí na skládkách po celém světě stovky milionů plastových lahví. Nejen během jejich užitečného období jsou šetrné k životnímu prostředí, protože nerezová ocel může být recyklována i poté, co již není použitelná. Energie spotřebované k jejich výrobě a recyklaci je navíc méně než v případě např. skleněných lahví.

Stojí za zmínku, že vláhev nelze vyhodit do koše. Až uznáte, že její životnost vypršela, stačí ji odvézt na sběrný dvůr.

Láhve na vodu z nerezové oceli vyžadují v průběhu času méně energie, než plastové lahve na vodu

Na první pohled se to nezdá smysl, protože výroba lahví z nerezové oceli vyžaduje více energie než výroba lahví z plastu. Při průměrné spotřebě lahví v České republice je to ale investice, která se nevyplatí pouze vám, ale i planetě. Jakmile budete nerezovou láhev užívat alespoň 10 týdnů (při průměrné české spotřebě 5 PET lahví týdně), bude již láhev méně ekologicky náročná. Pokud ji budete používat například rok, úspora je opravdu zásadní. 

Jsou udržitelné

Pokud jde o udržitelnost, je důležité si uvědomit, že existuje mnoho faktorů, které určují, jak dlouho vydrží vaše láhev s vodou. To zahrnuje věci, jako jsou výrobní metody, jak často se láhve používají a jak se o ně staráte. Jak již bylo řečeno, můžete očekávat, že láhev na vodu z nerezové oceli vydrží v průměru 12 let, než začne vykazovat známky nutnosti výměny. To je částečně způsobeno skutečností, že nerezová ocel je přirozeně extrémně odolná, schopná odolat velkým nárazům, aniž by vykazovala velké známky opotřebení.