5 výhod krabiček na jídlo z nerezové oceli (bentoboxů/lunchboxů)

14.03.2021

Nerezové krabičky na jídlo jsou robustní, snadno se čistí a jsou ideální pro děti i dospělé. 

Plastvý trend se nevyhnul ani nosičům na jídlo. Levné krabičky na oběd v mnoha barvách a stylech byly a jsou k dostání téměř kdekoliv. Kovový lunchbox se běžně používal až do 80. let, ale levným plastům bylo těžké konkurovat.

Nyní si občané však již uvědomují důsledky znečištění plasty či vylučování mikroplastů do jídla a vody a rádi podporují alternativní výrobky, které jsou plně recyklovatelné. Stejně jako nerezová ocel. Pojďme tedy na výhody těchto nerezových bentoboxů:

Téměř nezničitelné

Ty plastové se časem rozbijí, ale v přírodě se rozloží za stovky let. Už jsme vyrobili dost plastu na to, že kdybychom vše poskládali na sebe, obtočila by se tato hromada kolem Země čtyřikrát.

Nerezová ocel by vám měla vydržet celý život. U našich krabiček je vršek je z bambusu, který je jednou z nejrychleji rostoucích dřevin a silikonový pásek na víčku zajišťuje skvělé těsnění.

Tyto nerezové nádoby na potraviny s dlouhou životností by vám měly pomoci směřovat k životnímu stylu s nulovým odpadem.

Jsou netoxické

Rychlé vyhledávání na Googlu může přinést nespočet článků o plastových nádobách na potraviny, které vyplavují podivné chemikálie, které by mohly způsobit neznámé poškození našeho zdraví. Řeč je například o BPA, který se v plastech stále často objevuje a zvyšuje riziko rakoviny a ohrožuje vývoj plodu. Zmínit bychom měli také mikroplasty, které se uvolňují do vody a jídla dle dosavadních výzkumů jsou pro tělo taktéž škodlivé.

Super sterilní

V dnešní době COVID-19 je dobré mít jistotu, že lze udržovat věci super čisté. Díky vysoce leštěné a neporézní nerezové oceli se tyto nerezové bento boxy snadno čistí a lze je dokonce mýt v myčce. Odstraňte silikonové těsnění a bambusové víčko a vyčistěte je také samostatně, aby se zabránilo hromadění bakterií.

Nákladově efektivní

Ano, budou stát více než plastové krabičky na oběd. Jelikož se však stanou součástí vaší každodenní rutiny, dlouhodobě ušetříte peníze. 

Opakovaně použitelné a recyklovatelné

Nerezová ocel je 100% recyklovatelná. To o plastech neplatí. Ač jsou češi výborní v třídění odpadu, plastů se i v Česku reckkluje minimum a jedná se obvykle o čiré PET láhve. Nerezová krabíčka vydrží mnoho let, po konci její životnosti stačí odnést nerezovou část na sběrný dvůr a stane se z ní opět nový nerezový výrobek.