Vlastnoručně vyrobené sójové vonné svíčky z Česka 

Proč koupit sójové svíčky GREENEO?

Ze 100% přírodní sóji, která pochází z pěstíren v USA a s bavlněným knotem. Vše přírodní a ekologické.

Náš vlastní výrobek vyrobený s láskou v ČR, po měsících příprav a testování.

Používáme přírodní esenciální a vonné oleje, žádné náhražky.

Odlito do recyklované a v české sklárně upravené sklenice od vína.


Přírodní materiály, výroba v ČR


Naši vlastní řadu svíček jsme vyvíjeli dlouhé měsíce a jsme hrdí na to, že je můžeme uvést do prodeje. Svíčky GREENEO jsou přírodní, vyrobené ze 100% přírodního sójového vosku, pocházejícího z plantáží v USA, přírodních esenciálních a vonných olejů a papírovo-bavlněného knotu. při celém procesu výroby si dáváme záležet na tom, aby byl co nejvíce udržitelný a s použitím co nejméně odpadového materiálu. V nabídce jsou v několika vonných variantách, odlitých do recyklovaného vinného skla.


Bezpečná alternativa parafínu


Pokud doma pálíte klasické parafínové svíčky, zbystřete. Při spalování může parafínový vosk uvolňovat do ovzduší toxické těkavé organické sloučeniny včetně acetonu, benzenu a toluenu, což jsou známé karcinogeny. Mezi dalšími látkami ve složení parafínových svíček najdete také acetaldehyd, formaldehyd nebo akrolein. Jedná se o stejné chemikálie, jaké se vyskytují v emisích nafty. Některé vědecké studie prokázaly, že mohou způsobit alergie, astmatické záchvaty, kožní problémy nebo dokonce rakovinu. Proto dbáme na to, aby naše svíčky byly ze 100% přírodního sójového vosku a snažíme se také šířit osvětu o parafínových svíčkách, kterých je na českém trhu absolutní většina.


Odlité do recyklovaných sklenic


Dlouho jsme pro naše sojové svíčky hledali adekvátní sklenici i balení. Nakonec jsme se rozhodli pro recyklované vinné sklenice, které jsou v české sklárně zařízlé a zabroušené. Jedná se obvykle o české sklenice, zpracované v Česku. Celý proces výroby tedy zůstává u nás a my můžeme být hrdí, že náš výrobek je z velké části český. Použitou sklenici lze využít jako sklenici na pití, držák na tužky nebo svícen na čajové svíčky, fantazii se meze nekladou. Pokud sklenici vyhodíte do kontejneru na sklo, bude zrecyklována a opět poputuje do domácností jako sklenice od vína. Průmyslové sklo je tak ideální materiál pro recyklaci.


EKO balení a dobrý skutek


Všechny naše produkty balíme tak, aby bylo balení udržitelné a kompletně rozložitelné. Používáme proto pouze papír, dřevitou vlnu, výplně z kukuřičného škrobu nebo recyklovaný karton. O plast v našem balení nezavadíte.

Součástí každého nákupu nerezové láhve, vonné svíčky nebo dárkového setu je automaticky i příspěvek na dobrou věc. Záleží nám totiž na tom, abychom přispívali dobrými skutky do společnosti. Projekty, na které nákupem přispějete se po čase mění. Aktuálně nákupem přispějete Českému červenému kříži na boj s pandemií Covid-19.